Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podłoża dla gryzoni do klatki

W klatce podściółka dla gryzoni pełni bardzo ważną funkcję. Przede wszystkim pomaga hodowcy w utrzymaniu porządku i higieny. Wiele gryzoni wybiera jeden kąt klatki, w którym oddaje swoje potrzeby, dzięki czemu możesz zastosować specjalne kuwety np. dla królików i chomików. Podłoża dla gryzoni jednak nie tylko chłoną mocz, brzydkie zapachy, ale także zwiększają komfort zwierzęcia. Wybieraj je zatem z dużą uwagą.

MarkaMarka
Ilość produktów: 7

Podściółka dla gryzoni – jaką wybrać?

Podściółka dla gryzoni musi być przede wszystkim naturalna i bezpieczna dla zwierzęcia. Z pewnością zdarzy się, że Twój pupil będzie ją chciał zjeść, ponieważ wiele gryzoni jest koprofagami, czyli zjadają własne odchody w celu odzyskania składników odżywczych. Ponadto w podłożu często lądują karmy dla gryzoni wysypane z miseczki.

Ponadto przy wyborze podściółki zwróć uwagę, aby była chłonna i łatwa w wymianie. Dobre są podłoża, które nie pylą, dzięki czemu dbasz o układ oddechowy swojego pupila i niwelujesz ryzyko alergii. Dodatkową zaletą będzie niwelowanie brzydkich zapachów.

W tej kategorii znajdziesz naturalne i bezpieczne podłoża do klatek dla gryzoni. Wszystkie dostępne produkty pochodzą z oferty uznanych producentów, co gwarantuje wysoką jakość. W skład podłoża wchodzą jedynie naturalne, ekologiczne i w pełni biodegradowalne składniki.

Trociny czy drewniany pellet?

Bardzo dużą popularnością wśród hodowców cieszą się trociny. Są one tanie, miękkie i w pełni naturalne oraz w miarę dobrze chłoną mocz. Niestety trociny dość mocno pylą, co nie jest ani dobre dla zwierzęcia, ani dla osób przebywających w jego otoczeniu.

W sklepach zoologicznych znajdziesz także drewniany pellet często wykorzystywany jako podściółka dla kotów. Nie pyli tak mocno, jak trociny i znacznie lepiej chłonie wilgoć oraz brzydkie zapachy. Jest jednak dość twardy i niewygodny, szczególnie dla mniejszych gryzoni.

Dobrym rozwiązaniem jest łączenie kilku rodzajów podściółek. W tym wypadku bez problemu możesz połączyć trociny z pelletem, aby zwiększyć chłonność podłoża.

Alternatywa dla trocin

W naszym sklepie znajdziesz także inne podłoża do klatki dla gryzoni, które często wykazują znacznie lepsze właściwości od trocin czy drewnianego pelletu. Świetnym wyborem jest podłoże bawełniane w 100% naturalne i bezpieczne dla gryzoni. Jest miękkie, chłonne i delikatne dla drobnych łapek gryzoni. Świetne nadaje się do budowy gniazd.

W naszej ofercie dostępna jest także podściółka roślinna do klatki wykonana z kolb kukurydzy lub słomy konopnej. Jest w pełni bezpieczna, nawet w przypadku spożycia przez zwierzę. Ponadto jest chłonna i niweluje brzydkie zapachy. Wszystkie wymienione podłoża dla gryzoni nie pylą, dlatego są bezpieczne nie tylko dla przewodu pokarmowego Twojego pupila, ale także oddechowego.

pixel