Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karmy weterynaryjne dla psów

MarkaMarka
CenaCena
-
OpakowanieOpakowanie
Ilość produktów: 86

Co to jest karma weterynaryjna dla psów?

Karma weterynaryjna dla psów to specjalistyczny typ karm, których stosowanie zalecają zazwyczaj lekarze weterynarii w przypadku diagnozy konkretnych chorób. Są one skomponowane tak, aby pupil otrzymywał niezbędne składniki odżywcze, przy jednoczesnym odciążaniu danego organu czy układu, który wymaga specjalnej opieki.

Jakie korzyści przynosi stosowanie weterynaryjnych karm dla psa?

Kamy weterynaryjne dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych, ale są zbilansowane w taki sposób, aby wspierać zwalczanie lub kontrolowanie różnych dolegliwości zdrowotnych. Mogą być to na przykład problemy z trawieniem, schorzenia nerek, wątroby, kłopoty z nadwagą czy alergie pokarmowe.

Jak wybrać tę najlepszą?

Wybór konkretnej karmy zależy od indywidualnych potrzeb naszego psa, jego kondycji zdrowotnej i przede wszystkim wytycznych otrzymanych od lekarza weterynarii. Pamiętaj, że to on, jako specjalista, jest w stanie najlepiej ocenić stan zdrowia zwierzęcia i dobrać odpowiednią dietę.

Szukasz mokrej karmy dla psa z niewydolnością nerek?

Mokra karma dla psa z niewydolnością nerek jest jednym z wielu rodzajów karm weterynaryjnych. Zawiera ona odpowiednią ilość białka, którego nadmiar może obciążać ten organ. Dodatkowo dzięki wysokiej zawartości wody pomaga nawadniać organizm psa, co ma duże znaczenie przy problemach z nerkami.

Karma weterynaryjna odchudzająca

Wśród karm weterynaryjnych możemy także znaleźć produkty przeznaczone psom z nadwagą. Karma weterynaryjna odchudzająca dla psa jest niskokaloryczna, ale jednocześnie sycąca. Wzbogacona jest o składniki wspomagające odchudzanie, jak na przykład błonnik.

Karma weterynaryjna dla psa ze schorzeniami trzustki i wątroby

Choroby trzustki czy wątroby to kolejne przykłady, kiedy zalecane jest wprowadzenie karmy weterynaryjnej. W tych przypadkach ważne jest dobranie karmy z niską zawartością tłuszczu oraz odpowiednimi składnikami odżywczymi, które wspierają pracę tych organów.

Karmy weterynaryjne bardzo często są niezbędne w procesie leczenia. Pamiętaj, aby zawsze konsultować zmianę diety swojego psa z lekarzem weterynarii.

pixel