Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma bezzbożowa dla psa

MarkaMarka
CenaCena
-
OpakowanieOpakowanie
SmakSmak
Ilość produktów: 152

Bezzbożowa karma dla psa

Odpowiednie odżywianie naszego czworonożnego przyjaciela jest podstawą jego zdrowia i długiego życia. Jak więc wybrać najlepszą dietę dla psa? Jedną z często rozważanych opcji jest karma bez zbóż. Zrozumienie korzyści i ewentualnych ograniczeń związanych z tym wyborem może pomóc opiekunom podejmować świadome decyzje związane z żywieniem swojego pupila.

Podstawowe informacje

Karma bezzbożowa dla psa to dieta skoncentrowana głównie na mięsie, rybach i warzywach, wyeliminowano w niej bowiem wszystkie rodzaje zbóż. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim propozycją dla psów cierpiących na alergie czy nietolerancje pokarmowe.

Brak zbóż, a co w zamian?

Bezzbożowe karmy dla psów zawierają więcej białka niż karmy zbożowe i mogą przyczynić się do poprawy kondycji skóry oraz sierści psa. Dodatkowo korzystny skład tych karm

sprzyja prawidłowej pracy układu pokarmowego. Bardzo często zboża wymienione są batatami, czy innymi pełnowartościowymi źródłami węglowodanów.

Różne typy karm bezzbożowych dla psów

Nie wszystkie karmy bez zbóż są jednakowe. Różnią się one zarówno zawartością mięsa, jak i dodatków, takich jak warzywa i owoce. Komponując dietę bezzbożową dla swojego psa, należy tak samo, jak w przypadku standardowej karmy, analizować skład poszczególnych produktów i dostosowywać go do indywidualnych potrzeb swojego pupila. Pomocna może być również konsultacja z lekarzem weterynarii.

Duże opakowania

Przy wyborze odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę na jego opakowanie. Jest to istotne zwłaszcza dla opiekunów przedstawicieli dużych ras, dla których zakup większej ilości karmy jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Wiele firm oferuje swoje produkty w opakowaniach 12 kg czy nawet 15 kg, które są zarówno wygodne dla opiekunów kilku psów, jak i korzystne cenowo.

Czy karma bez zbóż będzie odpowiednia dla starszego psa?

Seniorzy potrzebują uważnie skomponowanej diety. Dobrze dobrana bezzbożowa karma dla psa seniora może pomóc w utrzymaniu sprawności fizycznej, poprawieniu trawienia i ogólnego samopoczucia starszych psów. Wielu producentów oferuje specjalne formuły dla seniorów, które zawierają wszystko, co potrzebne, aby zapewnić im jak największy komfort życia.

Karma bezzbożowa i bez kurczaka dla psa?

Kurczak to jedno z najpopularniejszych źródeł białka w karmie dla psów. Są jednak takie psy, które nie tolerują tego rodzaju mięsa. W takim przypadku bez problemu w ofercie znajdziesz dobrej jakości karmy bezzbożowe bez tego składnika.

pixel