Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karmy dla gryzoni, pokarm

Jakie karmy dla gryzoni są najlepsze? Gryzonie stanowią bardzo szeroki rząd ssaków, wśród których można wyróżnić wiele gatunków popularnych w domowej hodowli. Należą do nich choćby chomiki, koszatniczki, myszoskoczki czy świnki morskie. Każdy z nich nieco różni się potrzebami żywieniowymi, choć w większości podstawą diety tych zwierząt są ziarna i zioła.

MarkaMarka
OpakowanieOpakowanie
Przedziały cenowePrzedziały cenowe
Ilość produktów: 213

Jedzenie dla gryzoni podstawowe i uzupełniające

W tej kategorii znajdziesz pokarm dla gryzoni pochodzący od najbardziej uznanych producentów takich jak Vitapol czy Versele Laga. Dostępny jest pokarm podstawowy stanowiący mieszankę nasion, zbóż i suszonych warzyw w formie naturalnej lub ekstrudowanej. Ponadto dostępne są kolby stanowiące atrakcyjne przysmaki dla gryzoni zapewniające dodatkowe źródło cennych witamin i składników mineralnych.

Jaki pokarm dla gryzoni warto wybrać?

W tej kategorii znajdziesz jedzenie dla gryzoni dostosowane do danego gatunku i jego potrzeb żywieniowych. Poszczególne produkty mogą zatem różnić się składem. Warto zatem sięgać po karmy dla szynszyli zawierające duży skład włókna pokarmowego usprawniającego funkcjonowanie układu pokarmowego. Karmy dla królików zawierają przede wszystkim warzywa, ale także twardsze składniki i probiotyki ułatwiające utrzymanie odpowiedniej higieny zębów. Z kolei karmy dla świnek morskich wzbogacane są o dodatkową dawkę witaminy C.

Oprócz gotowych mieszanek możesz sięgnąć po przysmaki w formie kolb, ale także suszonych ziół, owoców i warzyw, które staną się atrakcyjnymi smaczkami dla wszystkich gryzoni.

pixel