Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Witaminy dla gryzoni i suplementy

Ważnym elementem diety są witaminy dla gryzoni. Te dodatkowe preparaty pozwalają na uzupełnienie niedoborów danych składników odżywczych. Zwiększenie zapotrzebowanie na konkretne witaminy może być gatunkowe lub być spowodowane wiekiem, przebytymi chorobami bądź zabiegami.

MarkaMarka
Ilość produktów: 12

Witaminy dla gryzoni – czyli suplementacja dla Twojego pupila

W tej kategorii znajdziesz suplementy dla gryzoni w łatwej do podania formie i w pełni przyswajalne przez zwierzę. Dostępne są zarówno popularne wapienka, jak i witamina C. Suplement może mieć formę stałą lub płynną. Produkty w ofercie naszego sklepu pochodzą od znanych producentów żywności dla zwierząt. Masz zatem pewność, że są to produkty wysokiej jakości i przede wszystkim bezpieczne dla pupila.

Funkcje i waga wapienka w diecie gryzoni

Często pokarm dla gryzoni, choć zbilansowany i bogaty w składniki odżywcze nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby gryzoni. Ten rząd ssaków ma specyficznie ukształtowane uzębienie. Mocno rozwinięte siekacze pozwalają im przegryzać twarde skorupki orzechów. Siekacze u gryzoni cały czas rosną, dlatego bardzo ważne jest, aby zwierzę miało możliwość ich ścierania, aby nie dopuścić do przerostu zębów.

Ważnym elementem wyposażenia klatki są kostki dla gryzoni. Występują w postaci twardych kostek, które wiesza się na prętach klatki. Stanowią doskonałe źródło wapnia i fosforu. Składniki te wpływają pozytywnie na układ kostny i zapobiegają krzywicy. Dzięki temu, że kostki wapienne dla gryzoni są twarde, zwierzę może regularnie ścierać swoje siekacze, dbając o higienę uzębienia.

Dodatkowe suplementy dla gryzoni chroniące przed typowymi schorzeniami

Gryzonie w starszym wieku lub po zabiegach często muszą być suplementowane dodatkowymi witaminami. Te jednak powinny być podawane po konsultacji z weterynarzem.

Istnieją jednak gatunki wśród gryzoni, które cierpią na swoisty brak niektórych witamin wynikający z predyspozycji naturalnych. Przykładem mogą być koszatniczki, które cierpią w warunkach domowych na niedobór witaminy D. Z kolei świnki morskie nie syntezują witaminy C, przez co są bardzo narażone na szkorbut. Niezwykle istotny jest udział w ich diecie świeżych witamin i owoców. Ponadto młodym świnkom, ale także i starszym zaleca się podawanie witaminy C w kroplach.

W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz specjalny preparat, który pozwoli Ci pokryć zapotrzebowanie Twojego pupila na tę właśnie witaminę. Zadbaj o zdrowie swojego pupila i uzupełnij jego dietę w witaminy, których potrzebuje. Sięgnij po sprawdzone suplementy z naszego sklepu.

pixel