Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karmy dla koszatniczek, pokarm

Nie wiesz, jakie karmy dla koszatniczek są najlepsze? Przede wszystkim zapoznaj się z wymaganiami dietetycznymi tych małych gryzoni. Koszatniczki naturalnie pochodzą z Andów i mieszkają na wysokości ok. 1200 metrów. Ich dieta jest bogata w suche trawy, zioła i gałązki. W warunkach domowych należy jak najmocniej trzymać się naturalnego żywienia. Świeże rośliny w tym warzywa i owoce powinny być jedynie sporadycznym dodatkiem. Koszatniczki mają niewielkie i wrażliwe żołądki nieprzystosowane do trawienia cukru. Z tego powodu często zapadają na cukrzycę, dlatego udział w diecie świeżych roślin i tłustych nasion powinien być bardzo mały.

MarkaMarka
OpakowanieOpakowanie
Ilość produktów: 81

Jedzenie dla koszatniczek – o czym należy pamiętać?

W warunkach domowych gryzonie te są także narażone na niedobory witaminy D. Zbyt mała podaż tego składnika może doprowadzić do upośledzenia przyswajania wapnia i tym samym problemów np. z uzębieniem. Wielu hodowców zaleca suplementację witaminą D.

Gotowy pokarm dla koszatniczki i jego udział w diecie

W naszym sklepie znajdziesz pokarm dla gryzoni uniwersalny lub dopasowany do potrzeb danego gatunku. Wśród mieszanek znajdziesz także karmy dla koszatniczek w postaci np. ekstrudowanego brykietu lub luźnej mieszanki ziaren i traw bez dodatku cukru. Choć produkty te są doskonałym źródłem wszystkich niezbędnych składników odżywczych, to ich udział w diecie koszatniczki powinien być niewielki. W naszej ofercie znajdziesz jedzenie dla koszatniczek dostępne w opakowaniu o różnej pojemności. Warto dobrze dopasować je do liczby hodowanych gryzoni, aby zawsze podawać im świeże jedzenie.

W naszej ofercie znajdziesz produkty pochodzące od znanych producentów żywności dla zwierząt. Dzięki temu masz pewność, że karmy dla koszatniczek od Vitapol czy Versele Laga są w pełni bezpieczne dla Twojego pupila, a ich skład jest dopasowany do potrzeb gryzonia.

Czy warto podawać przysmaki dla koszatniczek?

Pokarm dla koszatniczki możesz od czasu do czasu wzbogacić o dodatek warzyw i owoców. Najlepiej sięgnąć po produkty suszone, które nie powodują biegunek i wzdęć u tych gryzoni. Takie przysmaki dla koszatniczek będą wspaniałym uzupełnieniem diety w witaminy i składniki odżywcze. Możesz je również wykorzystać do oswojenia zwierzęcia lub zabawy z nim.

W naszej ofercie znajdziesz liczne przysmaki dla koszatniczek w formie przede wszystkim suszonych ziół, traw, a także warzyw i owoców. Możesz sięgnąć po chipsy z topinambur, jabłka czy zielonych warzyw. Pamiętaj, aby Twój pupil miał zawsze dostęp do świeżego i czystego siana.

pixel