Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pielęgnacja konia - produkty

Mycie i czesanie konia jest jednym z codziennych obowiązków każdego hodowcy, dlatego bardzo ważne są odpowiednie produkty do pielęgnacji konia. Zanim wsiądziesz na grzbiet wierzchowca lub odprowadzisz go do stajni, pamiętaj o wyczyszczeniu kopyt i sierści. Tylko w ten sposób zachowasz odpowiednią higienę i unikniesz wielu poważnych schorzeń, które mogą mocno odbić się na zdrowiu wierzchowca.

Ilość produktów: 56

Najlepsze produkty pielęgnacyjne dla konia

W tej kategorii znajdziesz akcesoria do pielęgnacji konia, które przydadzą się każdemu hodowcy. Wspomagają one regenerację uszkodzonych tkanek, pozwalają utrzymać idealny wygląd sierści, grzywy i ogona podczas pokazów, a także ułatwiają czyszczenie z błota czy innych zabrudzeń po przejażdżce w terenie. Wszystkie preparaty dla koni są bezpieczne dla zwierząt. Pochodzą z oferty marki specjalizujących się w produktach dla koni np. Over Horse. Masz zatem pewność, że wybierasz preparaty najwyższej jakości, skuteczne i bezpieczne.

Akcesoria do codziennej pielęgnacji kopyt, skóry i sierści

Dla zachowania zdrowia wierzchowca niezwykle ważne jest utrzymanie higieny kopyt i całego ciała. Po każdej przejażdżce ważne jest dokładne wyczyszczenie kopyt z wszelkich zabrudzeń, błota i przylepionych traw. Należy dokładnie umyć całe ciało konia. Do tego przydadzą się produkty pielęgnacyjne dla konia w postaci rękawic do czyszczenia czy szamponu. Kopyta po wyczyszczeniu i osuszeniu można naoliwić specjalnym olejem, aby zachować je w dobrej kondycji.

W naszym sklepie znajdziesz także specjalistyczne produkty do pielęgnacji konia w postaci kleju do kopyt w złym stanie. U starszych koni lub tych stojących na mokrej ziemi mogą pojawić się mikrouszkodzenia kopyt. Klej pozwala je odpowiednio zabezpieczyć i przyspieszyć ich regenerację. Ponadto w tej kategorii znajdziesz spray na grzybicę i łupież, który doskonale działa na tego rodzaju przypadłości.

Preparaty dla koni sportowych i pokazowych

Nieco inaczej wygląda pielęgnacja koni sportowych. W ich przypadku wyczerpujące treningi doprowadzają do mikrouszkodzeń mięśni, zmęczenia tkanek, ale także uszkodzeń skóry i kopyt. Po ciężkim treningu zalecana jest w kąpiel konia w chłodzącym szamponie, który przyspiesza regenerację mięśni. Z kolei przed treningiem sprawdzi się maść rozgrzewającą, która dobrze przygotuje ciało wierzchowca do wysiłku. W tej kategorii znajdziesz także preparaty dla koni przyspieszające regenerację naskórka.

Po ciężkim treningu nie zapomnij także o odpowiednim posiłku dla swojego pupila. Możesz uzupełnić go w witaminy dla konia, a zaraz po wykonanym treningu podać mu smakołyki dla koni.

pixel