Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

wyposażenie klatki dla gryzoni

Każdy hodowca powinien wiedzieć, jakie wyposażenie klatki dla gryzoni jest niezbędne i w co warto jeszcze wyposażyć przyszły domek dla pupila. Klatka jest miejscem, w którym gryzoń będzie spędzał prawdopodobnie największą ilość czasu, dlatego jej wyposażenie powinno zapewnić mu komfort oraz zajęcie.

MarkaMarka
Ilość produktów: 15

Wyposażenie klatki dla gryzoni imitujące naturalne gniazda

Co powinna mieć klatka dla szczura? Czy wyposażenie klatki dla chomika będzie takie samo? Każdy gryzoń ma nieco inne upodobania, jednak wszystkie gryzonie lubią ciasne zakamarki, tunele – większość z nich w naturalnym środowisku zakłada gniazda pod ziemią. Gryzonie należą także do dość aktywnych zwierząt – choć każde nieco o innej porze dnia – i potrzebują dostatecznie dużo ruchu.

Wyposażając klatkę dla gryzonia, pamiętaj przede wszystkim o odpowiednim jej rozmiarze, który powinien być dopasowany do liczby zwierząt. Gryzonie są zwierzętami stadnymi, dlatego większość hodowców od razu decyduje się na większą liczbę. Rozmiar klatki powinien być odpowiednio większy.

Czego nie może zabraknąć w klatce dla szczura, chomika czy świnki morskiej?

Niezależnie od tego, czy hodujesz chomika, świnkę morską, koszatniczkę czy myszoskoczka, w każdej klatce powinna znaleźć się miseczka. Dzięki niej karma dla gryzonia będzie oddzielona od ściółki zanieczyszczonej odchodami. Warto wybierać miseczki z porcelany, które Twój gryzoń nie obgryzie. Ponadto taka miseczka jest dostatecznie ciężka, dzięki czemu zwierzę nie przewróci jej, wysypując karmę na ściółkę.

Warto wyposażyć klatkę w pojemnik na wodę z rurką. Gryzonie hodowane w niewoli już doskonale opanowały picie z pojemników, zatem Twój pupil również nie będzie miał z tym problemu. W ofercie naszego sklepu znajdziesz także domki w różnym kształcie i wymiarach. W nim Twój pupil na pewno poczuje się bezpiecznie i z chęcią utnie sobie drzemkę.

Dodatkowe wyposażenie klatki dla gryzoni

W naszym sklepie znajdziesz także typowe wyposażenie dla chomika w postaci niewielkich kołowrotków. Chomiki są aktywne w nocy, dlatego warto zapewnić im zabawę na ten czas. Sięgnij także po kule do ćwiczeń dla gryzoni, dzięki którym możesz puścić pupila po mieszkaniu. Kołowrotki dla gryzoni są także dobrym rozwiązaniem dla koszatniczek. Pamiętaj, aby wybrać odpowiednio większy model.

Świnki morskie z kolei zamiast kołowrotków chętnie zagnieżdżą się w rurach z trawy czy drewna. Doskonałym wyborem dla nich są hamaczki. Jak widzisz, każdy gryzoń ma własne upodobania i potrzebuje nieco innego wyposażenia klatki. W naszym sklepie znajdziesz produkty najwyższej jakości wykonane z naturalnych i bezpiecznych dla gryzoni materiałów.

pixel