Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma dla psa seniora

MarkaMarka
CenaCena
-
OpakowanieOpakowanie
SmakSmak
Ilość produktów: 16

Mokra karma dla starszych psów

Zdrowie i dobre samopoczucie zwierząt zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest odpowiednio dobrana dieta. Szczególnie istotne jest to w przypadku starszych psów, których organizm często zaczyna potrzebować specjalistycznej opieki.

Dlaczego warto wybrać mokrą karmę dla psów seniorów?

Mokrą karmę dla psiego seniora odróżnia od karmy dla psów dorosłych, jej wysoka strawność. Zawarta w niej większa ilość wody pomaga układowi trawiennemu naszego pupila w lepszym przyswajaniu składników odżywczych. Dodatkowo często intensywniejszy smak i zapach mokrej karmy sprawiają, że jest ona dla psa dużo bardziej atrakcyjna, co jest ważne, jeśli apetyt naszego przyjaciela maleje wraz z wiekiem. Ważnym faktorem jest również dobranie odpowiedniej miękkości składników, które pomogą w jej spożywaniu przez pupila.

Inne potrzeby, inny skład

Niezależnie od wieku naszego psiego przyjaciela, powinniśmy zagwarantować mu spełnianie wszystkich jego potrzeb. Te natomiast zmieniają się wraz z czasem. Mokra karma dla starszych psów jest bogata w białko o wysokiej jakości, zawiera odpowiednią ilość tłuszczu i błonnika oraz jest wzbogacona o potrzebne psom seniorom składniki, takie jak na przykład glukozamina. Wszystko to sprawia, że karma odpowiednio nawadnia organizm, wspiera trawienie, a także pomaga w utrzymaniu wagi.

Wybieraj świadomie

W miarę starzenia się, psy, podobnie jak ludzie, zaczynają doświadczać różnorodnych problemów zdrowotnych. Z tego powodu, niezwykle istotne jest zapewnienie im odpowiednio zbilansowanej diety, która będzie wspierać ich ogólne zdrowie oraz pomagać w radzeniu sobie z problemami charakterystycznymi dla wieku senioralnego. Dieta dla psów seniorów powinna być starannie dostosowana do zmieniających się potrzeb ich organizmów, zwracając szczególną uwagę na utrzymanie optymalnej kondycji fizycznej oraz zachowanie zdrowia psychicznego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mokrej karmy dla seniora?

Podstawowym kryterium wyboru powinien być skład. Najlepszym wyborem będzie karma z dużą zawartością mięsa. Karma dla psa seniora powinna zawierać składniki odżywcze niezbędne do utrzymania zdrowych stawów, odpowiedniego funkcjonowania narządów wewnętrznych oraz wsparcia układu odpornościowego Warto też zwrócić uwagę na obecność prebiotyków i probiotyków, które wspierają układ pokarmowy. Lepszym wyborem będzie karma mokra, chociażby z uwagi na uzębienie, z którym seniorzy mają często problemy.

pixel