Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma dla psów o specjalnych potrzebach żywieniowych

MarkaMarka
CenaCena
-
OpakowanieOpakowanie
Ilość produktów: 38

Karmy dla psów ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi

W dzisiejszych czasach coraz więcej opiekunów psów, które mają specjalne potrzeby żywieniowe, stawia na specjalistyczną karmę, która jest w pełni dostosowana do indywidualnych potrzeb ich pupili. Nasi domowi towarzysze, tak jak i my, zmagają się z różnymi schorzeniami, nietolerancjami i problemami zdrowotnymi. To często oznacza, że trzeba szukać karmy dla psa, która wspomoże na przykład stawy, leczenie nadwagi, czy zmaganie się z alergią. Idąc za potrzebami czworonogów, producenci karm tworzą coraz więcej produktów dostosowanych do tych potrzeb.

Jaką karmę wybrać dla psa z alergią?

Skóra psa jest doskonałym wyznacznikiem jego zdrowia. Jeśli zauważysz coś niepokojącego w jej wyglądzie, jest to pierwszy znak, że należy wykonać badania. Przyczyną może być alergia. Oczywiście profesjonalną diagnozę może postawić tylko lekarz weterynarii. Na rynku znajdziesz wiele produktów, które pomogą Twojemu przyjacielowi pokonać nieprzyjemne skutki alergii. Przykładowo możesz wybrać specjalistyczną karmę dla psa z alergią skórną czy nietolerancją pokarmową. Jeśli Twój pies się z nią zmaga, odpowiednia dieta przyniesie mu znaczną ulgę i poprawi jego zdrowie.

Karma dla psa na stawy

Duże rasy psów – często genetycznie predysponowane są do chorób i zwyrodnień stawów. Na szczęście istnieje szereg specjalistycznych karm i suplementów na stawy, które pomogą psu wrócić do formy i poprawią jakość jego codziennego funkcjonowania.

Karmy dla psów z nadwagą - zapewnij swojemu pupilowi zdrowy tryb życia

Prawidłowa waga to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia dla wszystkich psów, niezależnie od rasy czy wieku. Nadmierna masa ciała może prowadzić do szeregu problemów zdrowotnych, dlatego próbując zrzucić zbędne kilogramy, ważne jest nie tylko zmniejszenie codziennej racji pożywienia. Warto zwrócić uwagę na karmę dla psa z nadwagą, która pomoże szybciej, ale też bezpieczniej przejść przez ten proces.

Karm specjalistycznych jest więcej, ale jedno jest pewne

Najlepszą diagnozę i plan żywienia wykona lekarz weterynarii. Stosując się do jego zaleceń, mamy pewność, że dieta naszego psa jest bezpieczna, a jemu samemu nie grożą np. niedobory. Korzystajmy z karm specjalistycznych, które mają na celu zapewnienie naszym pupilom zdrowia i dobrego samopoczucia. Karmy weterynaryjne dla psów

pixel